Już Marco Polo twierdził, że jest to najpiękniejsza wyspa ¶wiata! Serdeczni ludzie, wspaniała kuchnia, ciekawe zabytki i piękne miasta, szerokie piaszczyste plaże Oceanu Indyjskiego, niezwykle bujna ro¶linno¶ć, egzotyczne zwierzęta � to uroki tego kraju. Cejlon oddzielony jest od wybrzeży Indii cie¶nin± Palk i Zatk± Manar. Koło 3 powierzchni wyspy zajmuj± tereny nizinne, tylko w południowej czę¶ci środkowego Cejlonu wznosi się rozległy płaskowyż z najwyższymi wzniesieniami- Pidurutalagala (2524 m n.p.m.) i Szczytem Adama (2243 m n.p.m.), wybrzeża są przeważnie lagunowe, otoczone rafami koralowymi. Około 54 % powierzchni wyspy pokrywaj± lasy. Autochtoniczna ludno¶ć Cejlonu, Weddwie, prawie całkowicie wymarła, Około 70 % stanowi± Syngalezi, około 20 % Tamilowie, bardzo niewielka mniejszość, poniżej 1 % to potomkowie Arabów  Maurowie i Burgerowie. Lokalna kuchnia jest niezwykle aromatyczna dzięki rozmaito¶ci przypraw I do¶ć pikantna, zauważa się w niej wyraźne wpływy kuchni indyjskiej. Króluj± ryby i owce morza, różnorodne warzywa i wspaniałe owoce. Rodzimym napojem alkoholowym jest arak. Klimat Cejlonu jest równikowo-monsumowy. W styczniu ¶rednia temperatura dnia wynosi 30 stopni, nocy 22 stopnie, temperatura wody w Oceanie – 27 stopni. Szczepień obowiązkowych nie ma, szczepienia zalecane, jak do wszystkich prawie krajów tropikalnych, obejmują błonicę, tężec, polo, dur brzuszny i żółtaczkę.

 

 

 

 

 

Ramowy program wycieczki:

Dzień 1

g. 12:50 spotkanie z pilotem Biura  Podróży „Ochota” na lotnisku w Warszawie.

g. 14:50 odlot do Londynu samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT
g. 16:30 przylot do Londynu, pobyt w sali tranzytowej
g. 21:25 odlot do Colombo samolotem Cejlońskich Linii Lotniczych Srilankan, posiłki na kładzie samolotu.

Dzień 2                       

g. 14:00 przylot do Colombo, przejazd do hotelu HILTON * * *
zakwaterowanie, czas wolny, przejazd do Mount Lavinia – kurortu nad Oceanem.
Kolacja powitalna w znakomitej, stylowej restauracji na plaży. Menu: (bufet) wybór sałat, pieczywo, zupa cebulowa, homar, ryba z rusztu, stek, kurczak w sosie pomarańczowym, szaszłyki wieprzowe, ryż z jarzynami, wybór jarzyn, ziemniaki pure, owoce, ciasto z jabłkami, woda mineralna, kieliszek wina.
Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3  po śniadaniu zwiedzanie Colombo, w programie: 100 –letnia wieża zegarowa, główna ulica miasta „Ogrody Cynamonowe”, dawne brytyjski centrum administracyjne, bazar, świątynie hinduistyczna i buddyjska, dzielnica rezydencjonalna, muzeum, Międzynarodowe Centrum Konferencyjne im. Premier Bandaranaike, gmach parlamentu, muzeum holenderskie.
Wyjazd do Kandalamy, po drodze zwiedzanie rezerwatu słoni w Pinnawali założonego w 1975 ku. Niezapomniana wizyta w rezerwacie małych słoników, osieroconych lub zagubionych w dżungli. Asystowanie  czasie karmienia małych i obserwacja kąpieli stada w pobliskiej rzece. Na temat rezerwatu w Pinnawali powstała ogromna liczba publikacji, reportaży, książek  filmów. Obiad na terenie rezerwatu. Przyjazd do Kandalamy, zakwaterowanie w hotelu KANDALAMA * * * * *, kolacja i nocleg.

Dzień 4 po śniadaniu przejazd do Dambulli, zwiedzanie świątyń buddyjskich z I wieku p.n.e. położonych w grotach skalnych. Zobaczyć tu można olbrzymi, 14 metrowy posąg leżącego Buddy i ponad 150 mniejszych, ściany i sufit pokryte są freskami z XV – XVII w. o powierzchni 2000 m2. Obiad w hotelu Kandalama, przejazd do Sigiriji. Zwiedzanie pozostałości fortecy z V w. wybudowanej na 200 metrowej skale, oglądanie słynnych fresków „Niebiańskie Panny”.Powrót do hotelu Kandalama, kolacja i nocleg.

Dzień 5  po śniadaniu czas wolny, obiad. Wyjazd do Kandy, po drodze zwiedzanie ogrodu przypraw w Matale, prezentacja sporządzania potraw z ich użyciem. Przejazd do Kandy. Zwiedzanie miasta – stolicy Cejlonu  latach 1590-1815. W programie m.in. bazar, galeria kamieni szlachetnych, centrum rękodzielnictwa oraz słynna Świątynia Zęba Buddy. Pokaz tańców rytualnych  Świątyni.  Kolacja i nocleg w hotelu EARL’S REGENCY * * * *

Dzień 6 po śniadaniu przejazd do Kalutary, miejscowości wypoczynkowej nad Oceanem Indyjskim. Po drodze zwiedzanie ogrodu botanicznego w Peradeniya, założonego  1816 roku. Przyjazd do Kalutary, zakwaterowanie w hotelu GOLDEN SUN * * * * , klacja i nocleg.

Dzień 7 – 11 pobyt wypoczynkowy w hotelu Golden Sun. Dwa posiłki dziennie – śniadania i kolacje.

Dzień 12   wyjazd z hotelu na lotnisk w Colombo (65 km)
g. 02:45            odlot do Londynu samolotami Cejlońskih Linii Lotniczych Srilankan.
g. 8:45              przylot do Londynu, obyt w sli tranzytoej lub wyjazd z pilotem do miasta.
g. 17:50            odlot do Warszawy samolotem Polskich Linii lotniczych LOT.
g. 21:20            przylot do Warszawy.
                        Zakończenie wycieczki.           
                  

Zakwaterowanie:

COLOMBO – Hotel HILTON * * * * *      

Hotel położony jst 32 km od lotniska, z widokiem na jezoro Beira i Ocean. Pokoje luksusowo wyposażone, klimatyzacja, łazienka z suszarką do wlosów, TV sat., telefon.
Do dyspozycji gości sześć restauracji, bary, dyskoteka, bar karaoke, sala fitness, basen, kort tenisowy, suash.

KANDALA – Hotel Kandalama * * * * *         

Hotel usytuowany jest 160 km od Colombo na niezwykle malowniczym terenie, w rezerwacie ptaków, w sąsiedztwie dżungli, wśród gór, nad jeziorem, w 20 hektarowym ogrodzie.
158 komfortowo wyposażonych poko z klimatyzacją, w każdym pokoju kanał muzyczny, telefon, łazienka z widokiem na jezioro, mini bar, balkon z widokiem na jezioro.
Do dyspozycji gości 2 baseny, kort tenisowy, windsurfing na jeziorze, możliwość jazdy konnej, programy animacyjne, bilard, galeria sztuki, sklep z upominkami.
Hotel słynie ze wspaniałej kuchni. Owoce, warzya, nabiał, miód, pochodzą z własnej, ekologicznej produkcji. Na trene hotelu sa trzy restauracje, dwa bary i kawiarnia.

KANDY – Hotel Earl’s Regency * * * * 

Hotel położony jest wśród bujnej zieleni, zapewnia gościom komfortowy pobyt. Pokoje klimatyzowane, elegencki wystrój, każdy z balkonem z widokiem na góry, łazienką z suszrką do włosów, radiem, telefonem, mini barem, TV sat., sejfem.
Do dyspozycji basen, kort tenisowy, squash, pole golfoe, sala fitness, restauracja, kawiarnia, bar w hotelu i bar przy basenie, salon odnowy biologicznej, sauna, sklepy zupominkami, wieczorem programy animacyjne

KALUTARA – Hotel GOLDEN SUN * * * *     

Hotel położony jst 37 km od Colombo i 65 km od lotniska, bzpośednio pzy szerokiej, piaszczystej plaży, wśród zieleni.
Hotel oferuje 100 pokoi z  widokiem na Ocean, każdy z klmatyzacją, sejfem, mini barem, balkonem, łazienką, kanałem muzycznym, mini barem, suszarką do włosów, telefonem, TV sat., oraz radiem.
Do dyspozycji gości: basen z jacuzzi, basen dla dzieci, sala fitness, sauna, salon odnowy biologicznej z masażem, kort tenisowy, squash, boisko do siatkóki, tenis stołowy, 2 restauracje, bar w hotelu i bar przy basenie, salon piękności, sklepy z upominkami.

CENA od osoby: 1.735 EURO

W/w cena obejmuje następujące świadczenia:

  1. przelot na trasie Warszawa – Londyn – Colombo – Londyn – Warszawa
  2. zakwaterowanie w pokojach 2-osoboyh
  3. podczas realizacji programu turystycznego trzy posiłki dziennie, od 6-tego dnia wycieczki, śniadania i kolacje
  4. transfery i przejazdy autokarem z klimatyzacją
  5. piekę pilota BP Ochota
  6. usługi przewodnika i opłaty a wstępy do zwiedzanych obiektów
  7. ubezpieczenie od kosztów leczenia nagłych zachorowań i następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty USD 30000.

Cena nie obejmuje opłaty lotniskowej płatnej przy wyjeździe z Colombo  wysokości około 12 USD

WYJAZDY  DLA GRUP  DO UZGODNIENIA