AUSTRIA - Europa - Sportregion
Europa - Sportregion jest jednym z najsłynniejszych w Europie rejonów narciarskich. Dolina jeziora Zeller See, otoczona pięknymi górami, nad którymi górują imponujące szczyty: Schmittenhöhe i Kitzsteinhorn. Całość zlokalizowana jest pomiędzy miejscowościami Zell am See i Kaprun. Wspaniałe warunki narciarskie dla każdego: doskonale przygotowane trasy, duża liczba wyciągów i armatek śnieżnych oraz pobliskie lodowce - to tylko część możliwości jakie oferuje nam Sportregion. Miłośnikom narciarstwa biegowego okolice Zell am See oferują ponad 200 km świetnie przygotowanych, malowniczo położonych nad jeziorem, tras biegowych. Duża atrakcją jest także lodowisko na zamarzniętym jeziorze oraz oświetlony w nocy tor saneczkowy. Wypoczynek w Zell am See czy Kaprun to nie tylko białe szaleństwo na stokach! Basen, sauna czy siłownia to tylko kilka przykładów tego jak po całodziennym pobycie na śniegu można odnaleźć chwilę wytchnienia. Liczne restauracje, nocne kluby, dyskoteki, bary czy lokalne karczmy ze wspaniałym austriackim piwem zachęcają do wstąpienia entuzjastów śnieżnego szaleństwa z całej Europy!

SKI INFO:
Tereny narciarskie: 757-3029 m n.p.m.
Trasy łatwe: 56 km
Trasy średnie: 49 km
Trasy trudne: 25 km
Długość tras: 130 km
Najdłuższy zjazd: 6,5 km
Max różnica poziomów: 2270 km
Wyciągi: 58 o łącznej przepust. 70.000 os./godz.
Karnet 6 dni: dorośli ok. 172 Euro,
młodzież 16 - 18 lat ok. 138 Euro, dzieci 7 - 15 lat ok. 86 Euro
Snowboard: 2 snowparki, zjazdy pozatrasowe
Lodowiec: tak

Kaprun to jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich Austrii. Ponad 130 km tras zjazdowych na 49 stokach narciarskich o różnych stopniach trudności - dzięki czemu zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze, całe rodziny, znajdą odpowiednie tereny dla siebie. Ułatwia to m.in. fakt, iż z jednym karnetem można jeździć na dwóch różnych terenach: na Schmittenhöhe i na lodowcu Kitzsteinhorn. Europejski Region Sportowy oferuje turystom wiele mozliwości, z których, dzieki świetnej organizacji, bez problemu można korzystać. Bezpłatny autobus dla narciarzy kursuje między Zell am See, Kaprun i Fush. Na Kitzsteinhorn można wjechać bardzo komfortowo dwoma niezależnymi kolejkami gondolowymi do punktu widokowego Gipfelstation na wysokość 3029 m. Schmittenhohe oferuje bardzo urozmaicone trasy narciarskie, sieć restauracji na stokach i niezapomniane widoki na Zell am See i jezioro Zeller See.
Kaprun to także miejscowość przyjazna dzieciom - przytulne schroniska i hotele, ośrodek sportowy Optimum, zespół basenów z hydromasażami, z basenami odkrytymi, czynnymi również zimą. Tor saneczkowy ze sztucznym oświetleniem i lodowisko na pewno sprawią wiele przyjemności najmłodszym turystom. Sezon narciarski na lodowcu trwa cały rok!


Pensjonat Pinzgauerhof
Pensjonat Pinzgauerhof jest wspaniale położoną bazą wypadową - zarówno na śnieżne wyprawy jak i spokojne wieczory w austriackich karczmach czy restauracjach. Zaledwie 10 min. od centrum Kaprun, ok. 2 km do lodowca Kitzsteinhorn. Przystanek skibusa - 10 metrów od pensjonatu - ułatwia dalsze wyprawy do centrum Zell am See, oddalonego o 6 km wyciągu na Schmitenhohe (2000 m) i wyciągu na Maiskogel (1500 m). Dodatkowym atutem jest polskojęzyczna właścicielka.

Do dyspozycji gości: przechowywalnia nart i suszarnia, jadalnia i bar; wszystkie pokoje mają łazienki i TV, część pokoi z balkonami


Apartamenty TONI

Apartamenty TONI to pensjonat usytuowany w centrum Kaprun. Nowoczesne wyposażenie oraz miła obsługa gwarantują wysoki poziom zakwaterowania. A ciepła, rodzinna atmosfera gospodarzy gwarantuje, że chce się tu wracać każdego kolejnego roku
Do dyspozycji gości: sauna, przechowywalnia nart, parking; w pobliżu apartamentów znajduje się przystanek ski bus. Oferta dotyczy czterech rodzajów apartamentów, wszystkie bardzo komfortowo wyposażone:
Apartamenty Imbach: dla max. 3 osób, powierzchnia 40 m, pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnia, garderoba, łazienka z prysznicem i oddzielna toaleta, balkon, telefon i TV sat.

Apartamenty Maiskogel: dla max. 4 osób, powierzchnia 45 m, pokój dzienny z aneksem kuchennym, 2 sypialnie, garderoba, łazienka z prysznicem i oddzielna toaleta, balkon, telefon i TV sat.

Apartamenty Kitzsteinhorn: dla max. 5 osób, powierzchnia 50 m, pokój dzienny z aneksem kuchennym, 2 sypialnie, garderoba, łazienka z prysznicem i oddzielna toaleta, balkon, telefon i TV sat.

Apartamenty Wiessbach: dla max. 6 osób, powierzchnia 65 m, pokój dzienny z aneksem kuchennym, 3 sypialnie, garderoba, łazienka i oddzielna toaleta, balkon, telefon i TV sat.