KLEINAR - Austria Amade region.
Sportwelt Amade (650-2300 m n.p.m.), to region położony na gigantycznym obszarze, rozciągający się poprzez trzy doliny połączone ze sobą "huśtawką" narciarską, jest jednym z największych i najnowowcześniejszych regionów narciarskich w Alpach. Jest tutaj absolutnie wszystko: 320 km tras, wyciągi orczykowe, krzesełkowe, gondole o przepustowości 119 400 os/godz. Ważnymi ośrodkami tego obszaru są Flachau, St Johann/ALpendorf, Filzmoos, Radstadt, Trasy zjazdowe należą do łatwych i średnio trudnych, fanom szybkiej jazdy polecamy zbocze Saukarkopf. Pobyt w Sportweld Amade to nie tylko narty, na wszystkich czekają przygotowane nasłonecznione tarasy z leżakami, przytulne górskie gospody i retsauracje.

Region sportów zimowych AMADE, rozciąga się pomiędzy wspaniałymi górami na wysokości 750 - 2150 m n.p.m., zaliczany jest do największych i najczęściej odwiedzanych terenów sportów zimowych.
Trzy miejscowości: Zauchnse, Flauchauwinki i Kleinarl tworzą tzw. "huśtawkę narciarską". Oznacza to, że bez odpinania nart można przejechać z jednej miejscowości do drugiej. Teren Skiparadies Zauchense - Flachauwinki - Kleinarl to prawdziwy raj dla doświadczonych narciarzy - przeważają tu trasy średnie i trudne. Trasy wytyczone są na stokach Gamskogel, Rauchkopf, Rosskopf i Mooskopf na wysokości 1014 - 2180 m n.p.m.

Pensjonat "MONTANA" usytuowany jest w miejscowości Kleinarl położonej na wysokości 1014 m n.p.m. na terenie regonu sportów zimowych AMADE, 70 km na południe od Salzburga, w samym sercu Alp. Miejscowość ta, prócz ośrodka narciarskiego z trwałą pokrywą śnieżną, oferuje też malowniczą trasę do jazdy na nartach śladowych. Liczy ona 12 km i przebiega przez teren Parku Narodowego Hohe Tauern nad Jeziorem Jaegersee.

Wyciągi: 31 wyciągów o łącznej przepustowości 31 000 osób na godzinę.
Kolejki linowe: 3
Wyciągi krzesełkowe: 13
Wyciągi orczykowe: 15
Trasy zjazdowe: 88 km ras łącznie
Trasy trudne: 22 km
Trasy średnie: 45 km
Trasy łatwe: 21 km

Apartamenty w Pensjonacie MONTANA * * * 

Do dyspozycji gości apartamenty 3 i 4 osobowe, każdy z aneksem kuchennym i aneksem stołowym, tarasem lub balkonem, telefonem, TV sat., łazienką (prysznic i C), gabinet odnowy biologicznej, basen, sauna, sala fitness, bezpłatny skibus dowożący narciarzy do wyciągów i szkółki narciarskiej.

Apartament dla 3 osób - sypialnia i pokój dzienny z miejscem do spania.

Apartamenty dla 4 osób - 2 sypialnie i pokój dzienny.

Istnieje możliwość wykupienia śniadań:
Cena 7 śniadań (bufet) wynosi 49 Euro od osoby
Cena 7 śniadań dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka - 125 Euro
Cena 7 śniadań dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci - 155 Euro

Ceny zawierają:

 1. noclegi w apartamentach w w/w terminach
 2. oświetlenie i ogrzewanie
 3. ubezpieczenie podstawowe od kosztów leczenia nagłych zachorowań i następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty 20000 Euro

Ceny nie zawierają:

  • kosztu transportu
  • kosztu karnetów narciarskich
  • ubezpieczenia ski - dodatkowa opłata 30 PLN
  • taxy klimatycznej, koszt od osoby powyżej 14 lat - 1,10 Euro dziennie
  • opłaty za sprzątanie końcowe w wysokości 35 Euro za apartament