Program na : 6 dni / 5 noclegów Rozkład jazdy: trasa nr 2.

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników. Spotkanie z pilotem i wyjazd z kraju w kierunku Zgorzelca. Przyjazd w okolice Zgorzelca ok. godz. 18.00. Zakwaterowanie w pokojach 2,3 i 4osobowych. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Strasburga. Przyjazd do Strasburga. Zakwaterowanie w hotelu (w Strasburgu lub okolicach) w pokojach 2,3-4 osobowych. Kolacja. Wieczorny spacer po mieście w towarzystwie pilota. Dla chętnych : rejs po kanałach strasburgskich ( ok. 75 min. przez Petite France, Śluzą Vauban- k/Rady Europy). Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do Parlamentu i Rady Europy. Zwiedzanie budynków i instytucji, projekcja filmu o Radzie Europy, możliwość udziału w debacie Rady Europy jako obserwatorzy, dyskusja. Zwiedzanie Strasburga z pilotem w programie m.in. Katedra gotycka e słynnym zegarem astrologicznym, zabytkowy budynek –restauracja Kammerzell, kosciół Św. Tomasza, Dzielnica Petite France z typowymi domami alzackimi w stylu muru pruskiego, Pałac Rohan. Przejazd w okolice Colmar. Zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami. Kolacja. Dla chetnych spacer po Colmar w towarzystwie pilota. Nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Colmar , położonego w samym sercu Alzacji, jednego z najważniejszych miejsc turystycznych w dolinie Renu, w programie zwiedzania m.in. Muzeum Unterlinden, Kościół Dominikanów, Dom Pfister, dzielnica garbarzy, Mała Wenecja. Po południu przejazd szlakiem win alzackich przez wioski, miasteczka i winnice na stokach Wogezów. Przyjazd do do zamku Haut Koenigsbourg – średniowiecznej fortecy zrekonstruowanej przez Cesarza Wilhelma II na początku XX w. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Powrót do Colmar. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd wzdłuż tzw. „la route des vins”. Przyjazd w okolice Zgorzelca ok. 21.00 . Kolacja. Zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych. Nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Warszawy. Przyjazd do Warszawy ok. 18.00.


Orientacyjny koszt imprezy 1 osoby w programie 6 dni/ 5 noclegów przy 40 osobach płatnych wynosi 1350 PLN .
Cena obejmuje następujące świadczenia:
- 2 noclegi na terenie Polski w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami
- 3 noclegi w hotelach klasy turystycznej na terenie Francji w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami,
- 5 śniadań ,
- 2 kolacje na terenie Polski
- 3 kolacje na terenie Francji
- zwiedzanie Parlamentu Europy i Rady Europy w Strasburgu z przewodnikiem w języku angielskim lub francuskim z tłumaczenie na język polski przez pilota
- zwiedzanie Strasburga z przewodnikiem
- zwiedzanie z pilotem Colmar,
- przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, video, wc)
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie,
- podatek VAT.


Cena imprezy nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 25 €
- obiadów (orientacyjny koszt 1 obiadu od ok. 8 €)
- rejsu po kanałach strasburgskich ( dorośli ok.6,6 €, młodzież do lat 18 – ok.3,3 €)
- Innych świadczeń nie wymienionych w programie.

TERMINY DO UZGODNIENIA - NA INDYWIDUALNE ŻYCZENIE KLIENTA
WYJAZDY GRUPOWE W TERMINACH DO UZGODNIENIA