Program na: 7 dni / 6 noclegów
Trasa jazdy : tabela nr 2


DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników. Spotkanie z pilotem i wyjazd z kraju w kierunku Zgorzelca. Przyjazd w okolice Zgorzelca ok. godz. 18.00. Zakwaterowanie w pokojach 2,3 i 4osobowych. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Strasburga. Przyjazd do Strasburga. Zakwaterowanie w hotelu k/Strasburga w pokojach 2,3-4 osobowych. Kolacja. Wieczorny spacer po mieście w towarzystwie pilota. Dla chętnych : rejs po kanałach strasburgskich ( ok. 75 min. przez Petite France, Śluzą Vauban- k/Rady Europy). Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Parlamentu i Rady Europy. Zwiedzanie budynków i instytucji, projekcja filmu o Radzie Europy, możliwość udziału w debacie Rady Europy jako obserwatorzy, dyskusja. Zwiedzanie Strasburga z przewodnikiem w programie m.in. Katedra gotycka ze słynnym zegarem astrologicznym, zabytkowy budynek –restauracja Kammerzell, kosciół Św. Tomasza, Dzielnica Petite France z typowymi domami alzackimi w stylu muru pruskiego, Pałac Rohan. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Alzacji przedstawiającego bogatą historię tego regionu. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu i wyjazd do Wielkiego Księstwa Luksemburga, lezącego na skrzyżowaniu rzymskich dróg handlowych. Spacer w towarzystwie pilota po malowniczych zakątkach stolicy Księstwa - Luksemburgu- dostarczy niezapomnianych wrażeń. Na każdym kroku splatają się tu wpływy wielu kultur, a każda inwazja w wielowiekowej historii miasta odcisnęła na nim swoje piętno. Jest to największe centrum finansowe Wspólnej Europy. Wyjazd w kierunku Brukseli. Przyjazd do hotelu w okolice Brukseli. Zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych. Kolacja. Dla chętnych wieczorny spacer po Brukseli. Nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Zwiedzanie miasta : wizyta w dzielnicy instytucji Unii Europejskiej, spotkanie w Misji RP przy Unii Europejskiej, ponadto zwiedzanie w programie m.in.: najpiękniejszy plac świata Grand Place ze zdobionymi złotem kamienicami i przepięknym targiem kwiatowym, gotycki ratusz, Manekin-Pis - rubaszna figurka siusiającego chłopca, błyszczące, wzniesione z aluminium i stali Atomium - symbol Brukseli tak jak w Paryżu Wieża Eiffla. Cała konstrukcja odtwarza sześcienną strukturę kryształu żelaza powiększoną 165 miliardów razy, wewnątrz muzeum nauki. Kolacja. Nocleg w hotelu w okolicach Brukseli.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd w okolice Świecka ok. 21.00 . Kolacja. Zakwaterowanie w pokojach 2,3-4 osobowych. Nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Warszawy. Przyjazd do Warszawy ok. 16.00.

Koszt 1 osoby w programie 7 dni/ 6 noclegów przy 40 osobach płatnych wynosi około 1450,- PLN

Cena obejmuje następujące świadczenia:
- 2 noclegi na terenie Polski w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2, 3 i 4 osobowych
- 2 noclegi w okolicach Strasburga, w hotelach klasy turystycznej typu Formuła 1 w pokojach 3-osobowych, samoczyszczące się łazienki na korytarzach,
- 2 noclegi w okolicach Brukseli, w hotelach klasy turystycznej typu Formuła 1 w pokojach 3-osobowych, samoczyszczące się łazienki na korytarzach,
- 6 śniadań ,
- 2 kolacje na terenie Polski
- 2 kolacje na terenie Francji
- 2 kolacje na terenie Belgii
- zwiedzanie Parlamentu Europy i Rady Europy w Strasburgu z przewodnikiem w języku angielskim lub francuskim z tłumaczenie na język polski przez pilota
- zwiedzanie dzielnicy instytucji Unii Europejskiej
- zwiedzanie Strasburga z przewodnikiem
- zwiedzanie Brukseli z przewodnikiem
- przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, video, wc)
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie,
- podatek VAT.Cena imprezy nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 15 € w Strasburgu, ok. 10 € w Brukseli
- obiadów (orientacyjny koszt 1 obiadu od ok. 8 €)
- rejsu po kanałach strasburgskich ( dorośli ok.6,6 €, młodzież do lat 18 – ok.3,3 €)
- Innych świadczeń nie wymienionych w programie.

 

INNE TERMINY DO UZGODNIENIA - NA INDYWIDUALNE ŻYCZENIE KLIENTA
WYJAZDY GRUPOWE W TERMINACH DO UZGODNIENIA